sportskoradio903.com.mk
Бони се врати во Англија - Спортско Радио 90.3
Поранешниот напаѓач на Манчестер Сити, Вилфред Бони, бил фотографиран како работи со тимот на Њупорт. Клубот од Велс кој игра во Лига 2 е одушевен што го има Бони а тоа тоа потврдува и тренерот, Мајк Флин, кој истакна дека неговите играчи може да научат многу од човекот кој потекнува од Брегот на Слоновата Коска.Read More