sportskoradio903.com.mk
Бернардески тетовираше порака за Астори - Спортско Радио 90.3
Играчот од средниот ред на Јувентус Федерико Бернадески тешко ја прифати смртта на неговиот поранешен соиграч во Фиорентина, Давиде Астори. Фудбалерот на „Старата Дама” како знак на почит и сеќавање на Астори си истетовира порака за ненадејно починатиот Астори и неговиот омилен број 13. Токму со него на грбот Астори ги бранеше боите на КаљариRead More