sportskoradio903.com.mk
Бенитез е првата опција за тренер на „сините“ - Спортско Радио 90.3
Шпанскиот фудбалски тренер Рафа Бенитез може да го напушти Њукасл и да се пресели на клупата на Челзи, пишуваат денеска медиумите во Англија. Актулениот тренер на „сините“, Маурицио Сарио набрзо треба да замине во Јувентус а на неговото место според проценките ќе седне Рафа Бенитез кој до крајот на месецов има договор со Њукасл. ПаралелноRead More