sportskoradio903.com.mk
Барселона тргнува по голгетерот на Селта - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Селта, Макси Гомез може да се пресели во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, пишуваат каталонските весници. Според извори на медиумите, по долгата анализа на играта на неколку кандидати за засилување на нападот, од Барса се одлучиле да се обидат со Уругваецот. Каталонскиот клуб има намера да го купи Макси Гомез веднашRead More