sportskoradio903.com.mk
Барселона официјално го ангажираше Јери Мина - Спортско Радио 90.3
Помалку од една недела помина од доаѓањето на Филип Котињо од Ливерпул на „Камп Ноу“, а Барселона го најави трансферот на вториот Јужно Американец. Каталонците, преку нивната официјална веб-страница, објавија дека е постигнат договор со Палмеирас за колумбиецот Јери Мина. Трансферот е со вредност од 11,8 милиони евра, а 23-годишниот централен дефанзивец потпиша договор доRead More