sportskoradio903.com.mk
Барса ангажираше играч од САД - Спортско Радио 90.3
Американскиот кошаркар, Кори Хигинс, ќе го засили составот на Барселона. Тој по четири сезони поминати во рускиот тим ЦСКА Москва, најави дека кариерата ќе ја продолжи во гигантот од Шпанија. Неговата плата по сезона ќе изнесува 1,7 милиони долари. 29-годишниот играч успеа да освои со „армејците“ две титули во Евролигата и три пати беше шампионRead More