sportskoradio903.com.mk
Атлетико Мадрид ќе купува тројца играчи од Порто - Спортско Радио 90.3
Атлетико Мадрид во летниот трансфер период може да биде доса активен и да донесе дури тру играчи од Порто, пренесуваат шпанските медиуми. Според истата информација, играчот од средниот ред на португалскиот тим, Хектор Херера, ќе се приклучи на Атлетико Мадрид како слободен играч, бидејќи неговиот договор истекува летово. Атлетико планира да купи уште два играчи одRead More