sportskoradio903.com.mk
Астон Вила е финалист, го чека подобриот од Лидс и Дерби - Спортско Радио 90.3
Тимот на Астон Вила се квалификуваше во финалето од плејофот за пласман во Премиер Лигата откако го елиминираше Вест Бромвич по подобро изведување на пенали. Во првиот полуфинален меч Астон Вила победи со 2:1, а во реваншот одигран синоќа загуби со 0:1, па според правилата на ФА потребно беше изедување на пенали за да сеRead More