sportskoradio903.com.mk
Антонио Конте сака да го донесе Жиру во Интер - Спортско Радио 90.3
Интер има за цел да го купи напаѓачот на Челзи, Оливие Жиру , пренесува „Газета Дело Спорт“. Според изворот, тренерот на италијанскиот клуб Антонио Конте планира да ја засили екипата со барем еден играч по позиција. 50-годишен тренер планира да го купи од Челзи, француски напаѓач, кој претходно изјави дека е незадоволен од својата позицијаRead More