sportskoradio903.com.mk
Андерлехт шампион на Белгија по 34-пат - Спортско Радио 90.3
Андерлехт ја освои титулата на Белгија по 34-ти пат во својата историја, а за прв пат во три последователни години. На едно коло пред крајот на шампионатот тимот направи 7 поени предност пред директниот конкурент Бриж. Со два гола на полскиот напаѓач Лукаш Теодорчик , Андерлехт победи со 3:1 како гостин кај Шарлоа. Во истоRead More