sportskoradio903.com.mk
Алегри ќе почне со резервите на дуелот со СПАЛ - Спортско Радио 90.3
Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, ќе им даде пауза на некои од неговите стартери на претстојниот натпревар од Серија А против СПАЛ. Јувентус кој е на чекор до нова титула во Италија, нема потреба да форсира дел од стартерите, за тоа што следната недела го чека тежок реванш со Ајакс во ЛШ. „Повеќето од стартеритеRead More