gazetaora.com
FIFA publikon listën zyrtare të kandidatëve për cmimin Trajneri më i Mirë i Vitit
FIFA ka publikuar listën e kandidatëve për çmimin trajneri më i mirë i vitit 2018. Kjo listë përbëhet nga trajneri që ngriti Kupën e Botës, Didier Deschamps, fituesi i Champions League, Zinedine Zidan, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ai i Liverpool, Jurgen Klop, Masimiliano Allegri, Stanislav Chercesov, Zlatko Dalic, Roberto Martinez, Diego Simeone dhe …