gazetaora.com
Fasule në tavë
Përbërësit: 1 kg fasule 1 kg qepë 5-6 speca te pjekura 100-150 gr përshutë ose mish i tymosur 1 filxhan vaj Pak piper Kripë 2-3 gjethe dafine Përgatitja: Ne një vendosim fasulen dhe e vëmë të zihet në ujë, pasi të vlojë e kullojmë, shpërlajme prapë dhe e vendosim përsëri në ujë të ftohet Fasulen …