gazetaliria.com
SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë - GAZETA LIRIA
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen më tutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”, ka thënë mbrëmë zëdhënësja e Departamentit amerikan të shtetit, Heather Nauert. “Mendoj se sekretari beson se nuk është i domosdoshëm aksioni i mëtejshëm i përshkallëzimit në këtëRead More