bujanoci.net
Musaka arabe: Pa patate dhe vezë, shije absolutisht e mrekullueshme!
– 500 g mish të bluar viçi,– 1.5 kg patëllxhanë,– 5 speca të kuq,– 4 domate,– 2 speca djegës,– 1 tufë majdanoz,– 1 qepë,– 1 karotë,– një filxhan verë të bardhë,– piper,– kripë. Përgatitja: Fërgon…