bujanoci.net
Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes
Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kroatët arritën që ta eliminonin Anglinë me golat e Perisicit dhe Mandzukicit, që të përballen me Francën në finale të garës më të madhe të futbo…