bujanoci.net
“H&M” u akuzua për racizëm, reagon nëna e djalit me ngjyrë që veshi bluzën “majmuni më i mirë në xhungël” (Foto)
Për disa ditë me rradhë, një fotografi e një fëmiu me ngjyrë të zezë kishte nxitur reagime të rënda në rrjetet sociale. Kjo për shkak se fëmija kishte modeluar për markën “H&M” dhe të veshur mb…