24-ore.com
Sekretari Kerry takohet me presidentin Putin
Duke thënë se dy raundet e bisedimeve mbi tranzicionin politik në Siri “janë fillim i fuqishëm”, Sekretari i Shtetit John Kerry tha se Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë aftësitë për të bërë ndrysh…