24-ore.com
Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin, akuzohet për 3 vepra të rënda
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Prokuroria lexoi sot pretencën për Tahirin, t…