24-ore.com
Bahçeli: Turqia do të blejë sistemin S-400 dhe do ta instalojë
Kreu i partisë opozitare turke Lëvizja Nacionaliste (MHP), Devlet Bahçeli tha se furnizimi me sistemin rus të mbrojtjes S-400 për Republikën e Turqisë është çështje e kryer dhe e përfunduar, raport…