24-ore.com
FIFA vlerëson më të mirët. Modriç dhe Deschamps, të fituarit e mëdhenj
Luka Modriç është futbollisti më i mirë për vitin 2018, sipas Konfederatës ndërkombëtare të Futbollit. Pasi u shpall “Lojtari më i mirë i UEFA-s”, mesfushori kroat fitoi edhe çmimin prestigjioz të …