24-ore.com
Drama e penalltive rikthen Kroacinë në gjysmëfinale, Rusia jashtë Botërorit
Kroacia e ka merituar plotësisht që të shkon në gjysmëfinale sonte. Kroatet e kanë dominuar me lojë dhe me raste Rusinë por u deshën penalltitë për të përcaktuar gjysmëfinalistin. Për Kroacinë shën…