24-ore.com
Sot pasdite Prespa ‘i vë emrin’ Maqedonisë, të dielën
Marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë, e arritur mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek, Alexis Tsipras, nuk është pritur mirë nga kampet opozitare të të dy vendeve. Në Maqedoni …