vendlindje

anonymous asked:

edhe pse je shum n gjendje prap nuk mburresh me ora budalliqe ose t besh shpenzime t kota. je shembull x tu ndjekur bravo ❤

O lal ora thyhet, humb , bluza griset a kupto 😉😉😉 e di ku e kuptoj qe leku nuk te ben te lumtur ose me sakt nk esht e then tkesh lek qe tjesh i lumtur , kur shef Romet “gabelet” (pa dash te ofendoj njeri ose te tregoj racism se sjam fare, perkundrazi) se jan neper rrug duke lypur ose duke mbledhur kanoce qe gjithmojn kercejn kendojn dhe tani ne ftoht ndezin ndonje zjarr dhe pse skan buk per te ngren prap jan te lumtur se vrasin mendjen per asgje , e di pse ?? Se kan njeri tjetrin dhe jan tpaster me njeri tjetrin e dun njeri tjetrin dhe e mbrojn shum" rracen “ e vet …. Duhet te heqim sezben urrejtjen mes njeri tjetrit , nje kombesi nje vendlindje nje ngjyr lekure nje mentalitet nje konstrukt trupor , kaq shum gjera te njejta , dhe urrehemi kaq shumm… 2pac ka nje rrjesht me nje keng te veten qe quhet Changes : LEARN TO SEE ME AS A BROTHER INSTEAD OF TWO DISTANT STRANGERS !!! Its all love ❤