paty time

The way his face went completely soft when it was his turn to say ‘I do’ got me bad. He said it with such honesty and you can see it in his eyes. He’s looking at her with such admiration, it’s like he still can’t believe he’s been so lucky to find her and there’s zero doubt that he will love this woman for the rest of eternity *sigh* They’re so beautiful help. (credit to @onceland for the gif).

3

Shayad hamare chale jaane mein hi aapki bhalai hai…

Kur më vjen në mendje, megjithëse nuk largohesh ndonjëherë nga mendja ime, kujtoj detajet që nuk i kujtoja kurrë kur më gjendeshe pranë. Pasi i kam menduar momentet që ishe këtu, dhe ti nuk ke qenë shpesh këtu, më vjen të nëm veten me zë të ulët dhe të të shtyj tutje nëse ndonjë ditë kërkon të kthehesh. Kur pashë hënën mbrëmë i dashur, pashë se e shoqëronin re të zeza. Shkëlqimin e hënës e mbulonin retë dhe dukeshin më se krenare që shkatërruan një pamje, të cilën prisja ditë ta shihja.

Në mëngjes po binte shi dhe më duket se çdo dukuri që ndodh, më sjell kujtimin tënd përballë dhe më bën të fortë, në mënyrë që të përballoj tetorin e vetme, të përballoj pemët që do të zhvishen dhe netët pa gjumë, por pse jo, edhe lotët që do kujdesesh të m'i dërgosh ti.
Po të tregoja për shiun. Nuk ishte i imët. Goditi tek unë fuqishëm. Si ti.

Në ditën kur ike, nuk ra shi. Madje dielli shkëlqente si asnjëherë më parë. Ishte fillim korriku i dashur, e mban mend?
Megjithatë, në zemrën time nuk pati diell, as korrik. Pati vetëm shi, i dashur, le vetëm shi prapa.

Me siguri që nuk e ke menduar gjatë, por mos harro që për këtë arsye jam unë këtu. Harrova të të tregoja për zjarret e shumta këtë verë. Asnje zjarr nuk i afrohet atij që zemra ime pëson çdo ditë që merr vesh se ti ke gjetur dikë tjetër. Zemra ime, zemra jote. Quaje si të duash. Bota po merr flakë, por ty të intereson vetëm trupi i saj. Është çmenduri kur e kupton se  çfarë i shtyn dëshira të bëjnë njerëzit si ti.

Shi dhe zjarre ka qenë kjo verë për mua dhe uroj të ketë qenë e njëjta edhe për ty. Uroj të ta ketë vjedhur dikush tjeter diellin dhe ngrohtësinë. Nëse ndonjë mendim i çuditshëm të kalon në kokë dhe të bën të ndihesh konfuz ti e di ku ndodhet zemra jonë. Në kraharorin tim. Nuk të siguroj që do të hapet, por të siguroj që dua të trokasësh.

Nëse nuk hapet, ti e di arsyen.

Zavolio me jer sam mogla prići malom djetetu na ulici i igrati se. Mogla sam pričati sa strancima i nije mi bilo teško upoznati nove ljude. Zavolio me jer sam mazila svakoga psa na ulici, bez obzira na to koliko mrzovoljno njegov vlasnik izgleda. Zavolio me jer sam pričala o nebu, zvijezdama, Mjesecu i životinjama sa takvom strašću koju nikada u životu nije vidio. Zavolio me jer sam poklanjala osmijeh svakome tko je prošao pokraj nas. Zavolio me jer sam voljela svijet. Zavolio me jer me nije bilo briga hoće li me ikada zavoljeti. Zavolio me jer sam ga nehotice mijenjala i njegovi su dani bili ispunjeni svjetlošću kada je bio sa mnom. A kada je došla noć… Lagala bih kada bih rekla da nije dao sve od sebe. I više od toga, ali nije mogao protiv mojih noći. Htio je biti uz mene, ali nije mogao. Nijedan moj lažan smijeh nije mogao sakriti drhtanje, bol, patnju i napade panike. U svakom mom čvrstom zagrljaju osjetio je da mora otići. Nije htio otići. Puno sam to puta vidjela u njegovim očima, ali on nije mogao protiv noći… A ja nikada ne bih mogla biti sretna znajući da on pati time što osjeća svu moju bol i ne može mi pomoći. Zato ovu noć provodim daleko od njega i iako me to boli najviše na svijetu, ja sam sada jedina djevojka koju mrzi. Djevojka koja ga je poljupcem izdala. Ali, jebi ga, bitno je da nikada ne sazna da nakon njegovih, druge usne ne postoje. Neka nikada ne sazna koliko ga volim. Neka nikada ne sazna da sam sve što sam učinila, učinila namjerno.  I neka nikada ne sazna da bih dala sve one zvjezdane noći, sve ulice rodnog grada i svaku sekundu gledanja u nebo samo za još jedan njegov zagrljaj.
—  za onoga koji nikada neće saznati da je bio i ostao jedini, 270916


anonymous asked:

CSC! napadaan ako sa wall mo and i just wanna say HI and thank you. 😊 yung mga confessions/questions na nirereplyan mo are really superb! Natutulungan mo sila at the same time, pati na rin yung mga readers at viewers mo na nakakarelate sa advice mo. Lodi kang tunay! 😁💖 Sinuggest ko sa friend ko na i-visit acc mo and then, naging fan na rin siya! Ang galing mo daw. ✨👏 Soooooo, thank you very much sir! More power and God Bless! - KJ

Ay sorry natypo ko yung CSC! 😭✌ CSS dapat yun eh omg pahiya 😂✌ mianheee. Ngayon ko lang narealize after maisend wahaha. Have a Good Night! 😊❤- KJ

———————–

Super thank you rin sa support, KJ! Your comment/feedback really warms my heart. Feeling ko kase hindi naman all the time nakakatulong ako pero the fact lang na merong masheran yung mga readers tas gagaan yung pakiramdam nila is already a big deal sakin so tambay lang. Maraming salamat ulit mga #petmalu! :)

Patis a.k.a Emperador L.

Concert ng Kamikazee noon sa school tapos nagkayayaan with our lodi prof na mag inom. So sagot ni sir yung isang empi sa kubo sa tapat ng La Salle. Ako yung tangero. E may patis sa table. Pinashot ko yung tropa ko ng patis. First time nya mag hard liquor eh. Di nya talaga pinansin e Ngisay na kaming lahat sa tawa kase patis yon. Sinabi namin tapos ang sabi nya lang

Felix: KAYA PALA MAALAT!


Hahahahahahahahaha labyu pre. Miss na kita hahahahahahahahaha

flickr

Sustained Silent Reading by Pati V.
Via Flickr:
Time to sit and read.