Vajzat-Shqiptare

Ka akoma nga ata qe pyesin veten pse vajzat shqiptare kane vetbesim te ulet, epo me lejoni t'ju qartesoj mendimet.
Nese nje vajze vishet ekstravagante, eshte “rruspie”. Nese vishet sportive, eshte “djale”.
Nese nje vajze ve makijazh eshte “fallco”, nese nuk ve eshte e “shemtuar”.
Nese nje vajze eshte e holle quhet “kocke e lekure”, nese eshte e mbushur quhet “boluce”.
Nese nje vajze eshte e gjate quhet “steke bilardoje”, nese eshte e shkurter, “xhuxhe”.
Nese ti le mesazhet seen eshte kurve, nese te kthen pergjigje eshte perseri kurve.
Nese ka nota te keqija eshte “e trashe”, nese ka nota te mira eshte “peshkope”.
Nese rri me djem quhet kucke, nese nuk rri quhet e prapambetur.
Nese del quhet “e levizur”, nese rri ne shpi quhet “vajze mamaje”.
Nese nuk ka gjoks dhe te pasme quhet “drras”, nese ka gjoks quhet “lope”.
Ne nje shoqeri ku cdo karakteristike e mundshme njerezore e ka nga nje epitet vulgar vajzat qe besojne fort ne vetvete jane per tu pershendetur.

anonymous asked:

Sure, vajzat shqiptare jane me te bukurat. Ja bejm qejfin vetes ne.

Roses are red, violets are blue
Faleminderit qe i bere aq shum scroll blogut tim, po nuk esht ide cool te hapesh tema qe kan nji jav qe kan kalu :)