Hesap Yönetimi

Temel Bilgiler


Hesabımın parolasını nasıl değiştirebilirim?

 1. Panonun üst kısmında yer alan Hesap menüsünden "Ayarlar" seçeneğine tıkla.
 2. Parola kısmından hesabına ait parolayı güncelle. "Kaydet" öğesine tıkla.

Parolamı nasıl sıfırlarım?

Lütfen parola sıfırlama sayfamızı ziyaret et ve yeni bir parola iste. Bizden 10 dakika içerisinde bir e-posta alacaksın.

Birkaç kez denediğin halde yine de herhangi bir yanıt gelmediyse, lütfen yardım kısmından “Parola sıfırlama e-postası gelmiyor, ne yapabilirim?” kısmına göz atarak sorunu giderebilmek için fikir edin.

E-posta adresimi nereden görüp değiştirebilirim?

Web üzerinden:

 1. Panonun üst kısmında yer alan Hesap menüsünden "Ayarlar" seçeneğine tıkla.
 2. E-posta adresinin sağında yer alan kalem simgesine tıkla.
 3. E-posta adresini güncelle ve parolanı girerek onayla.
 4. Değişiklikleri kaydet.

Uygulamalardan:

 1. İnsan silüetine dokunarak hesap sekmesine git.
 2. Dişli simgesine dokun.
 3. ''Genel ayarlar'' bağlantısına dokun.
 4. E-posta adresi Çıkış düğmesinin hemen yanında.

Not: Henüz e-posta adresini uygulamadan değiştiremiyorsun; ancak bilgisayardan ya da mobil tarayıcıdan değişiklik yapabilirsin.

Hesabımın varsayılan dilini nasıl değiştirebilirim?

 1. Panonun üst kısmında yer alan Hesap menüsünden "Ayarlar" seçeneğine tıkla.
 2. Dil kısmından tercih ettiğin dili seçebilirsin.

Nasıl yeni bir özellik önerisinde bulunabilirim?

Tumblr'da görmek istediğin ancak bulamadığın bir özellik mi var? Sayfanın en altında yer alan Bize Ulaş bağlantısına tıkla ve açılan formda yer alan menüden “Yeni özellik önerisi” kategorisini seç ve aklından geçeni bize anlat. İstediğin her şeyi sunmamız mümkün değil (sihirli değnek ya da bir dilek hakkı daha isteme); ancak fikrini ekibin geri kalanıyla paylaşacağımızdan emin olabilirsin.

 

E-posta Adresinin Yönetimi


Kaydolurken hangi e-posta hesabımı kullandığımdan emin değilsem?

 • E-posta hesaplarında @tumblr.com — noreply@tumblr.com, notification@tumblr.com ya da support@tumblr.com adreslerinden gelen iletileri ara.
 • Eğer çoklu etki alanı altında çalışan bir e-posta adresin varsa (@gmail.com/@googlemail.com, @aol.com/@aim.com, @me.com/@mac.com) e-posta adresinin desteklediği tüm etki alanlarıyla giriş yapmayı dene.

Kaydolurken kullandığım e-posta adresini hatırlıyorum; ancak artık o hesaba erişemiyorum. Ne yapabilirim?

Diğer tüm olasılıkları denediğini düşünüyoruz. Bu durumda yapabileceğin tek şey e-posta hizmeti sunucun tarafından hesabına erişimini yitirenler için sunulan tüm kaynakları iyice incelemek.

Eğer Tumblr hesabını oluştururken kullandığın e-posta adresine artık erişemiyorsan ve yukarıda bahsettiğimiz kurtarma yöntemleri de işe yaramıyorsa, ne yazık ki blogun sahibinin sen olduğunu doğrulayabilecek başka bir yöntemimiz yok, oturum açma bilgilerini de yalnızca blog sahibine veriyoruz. Gerçekten çok talihsiz bir durum; ama lütfen strese girme. Her zaman için yeni bir hesap oluşturabilir ve eğlenceye kaldığın yerden devam edebilirsin.

 

Hesabın Silinmesi


Hesabımı tamamen silmek için ne yapmalıyım?

Bunu teori olsun diye sorduğunu düşünüyoruz. Şimdi teoride, ana bloguna ait ayarlar sayfasına ya da hesap ayarları sayfasına gidip en altta yer alan "hesabı sil" düğmesine tıklaman gerekiyor. Ama dikkat et: 

 • Ana blogun silinecek. Eğer hesabında İAKD etkinleştirilmiş ise bu kodu girmen gerekecek.
 • Üyesi olduğun ve senden başka üyesi bulunmayan ikincil blogların silinecek, üyesi olduğun tüm bloglardan çıkarılacaksın.
 • Blog URL adresin tekrar kullanıma açık hale gelecek ve blog oluşturmak isteyen herhangi birisi tarafından kullanılabilecek.
 • Geçen sefer kullandığın e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturabilirsin. Çekinme lütfen.
 • Şimdilik hesabını / ana blogunu uygulama üzerinden değil sadece (bilgisayar ya da mobil cihazındaki) tarayıcı üzerinden silebiliyorsun.

İkincil blogumu / grup blogumu nasıl nasıl silerim ya da nasıl ayrılabilirim?

 • Web arabirimi üzerinden: Panonun üst kısmında yer alan Hesap menüsünden "Ayarlar" seçeneğine tıkla ve ardından sayfanın sağ tarafından silmek ya da ayrılmak istediğin blogu seç. Ekranın alt kısmından "Blogu sil" ya da "Blogdan ayrıl" seçeneğine tıkla.
 • iOS üzerinden: Hesap simgesine (küçük insan simgesi) ve sonra sol üst köşede beliren blogunun adına dokun, ardından silmek istediğin blogunu sola kaydır ve "Sil" ya da "Ayrıl" seçeneğine dokun.
 • Android üzerinden: Önce hesap simgesine (küçük insan simgesi), sonra sol üst köşede blogununun adına dokun, ardından üç nokta simgesine dokun ve "Bu Tumblr'ı sil" ya da "Bu gruptan ayrıl" de.

Eğer blogun tek üyesi sensen, "Blogu sil" dediğinde blog Tumblr'dan silinecek ve blog URL'si yeniden kullanıma açılacak. Eğer blogda en az bir üye bile kalıyorsa, blogu silemezsin; ama "Blogdan ayrıl" diyerek blogdan çıkabilirsin. Eğer blogun tek Yöneticisi sensen, senin yerine bir üye otomatik olarak Yönetici olarak atanacak. Grup bloglarının nasıl idare edildiğini buradan daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsin.

 

Uygulama Erişimi


Tumblr ile uyumlu yüzlerce uygulama ve websitesi var. Bunların bazıları Pano, Takip Edilenler, Beğeniler veya gönderi oluşturma gibi özelliklere erişmek için ekstra izin gerektiriyor. Böyle bir izin gerektiğinde "Bu uygulamanın Tumblr hesabına erişmesine izin ver" seçeneğini onaylaman gerekiyor.

Bu izin okuma ve yazma amaçlı ya da sadece okuma amaçlı erişim için olabilir. Okuma ve yazma erişimi uygulamanın ya da websitesinin senin için gönderi oluşturmasına ve düzenlemesine izin verir.

Ayarlar sayfanda yer alan Uygulamalar kısmından bu erişimi istediğin zaman sonlandırabilirsin. Bu uygulamaları biz geliştirmediğimiz (ve bu uygulamalara erişimimiz olmadığı) için uygulama desteği de sunamıyoruz. Bu yüzden sadece güvendiğin uygulamalara erişim hakkı ver. Destek almak istersen lütfen uygulamanın geliştiricileri ile iletişime geç.