<3 @detaj248 #jewelryporn

#allblack #instafashion #darkscene #detaj #style #avantgarde #avantgardefashion #highfashion #luxury #mensfashion #wolfdeservesit #gold #jewelryporn #ring #fashion #italy #hautecouture #style #highfashion #londondesignjournal #jewellerygram #handmade #korea #silver #avantgarde #couture

4

DETAJ 14SS Vegetable tanned leather clutch bag

兵庫県南西部に位置するたつの市のタンナーにご協力いただいたベジタブルタンニンレザー。たつの市の皮革素材作りは古く鎌倉時代から伝統産業として培われています。化学物質を一切使わず植物性の人体に優しく、使い心地の良い素材です。特徴として、使い込むほど手や体に馴染み深みのある色に変化していくのが魅力。それは革らしい風合いをそのまま活かしているからなのです。 表情豊かな皺(シボ)を活かしたカウレザーにより、シンプルなデザインながら存在感のある仕上がりとなっております。

your-dreams-know-the-way said:

Hey! Blog vertet i kendshem dhe me pelqen shume qe e pershkon nje fije 'shqiptar-dashese' neper te. Blogu sekondar edhe me i bukur, vertet inspirues, cdo detaj i menduar dhe aspak i tepruar ne nacionalizem, perkundrazi shume realist. Me pelqen shume, pune e mrekullueshme. Do kujdesem te shperndaj sa me shume prej fotove, sidomos prej blogut sekondar! Pershendetjet e mia, ma te mirat ne jete! :)

Hey shum faleminderit :) Me vjen shum mir qe te ka pelqyer :) Nqs ke ndonje rekomendacion me thuaj :)

Këngëtarja Simone Battle var veten

Këngëtarja Simone Battle var veten

Anëtarja e “G.R.L”, Simone Battle, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në moshë 25 vjeçare.

TMZ raporton se këngëtarja është gjetur e varur në dhomën e saj të gjumit në Los Angeles ditën e premte.

Babai i saj, Anthony E Battle, konfirmoi se vajza e tij ka vdekur, mirëpo nuk dha detaje për shkakun e vdekjes.

“Ajo do të na mungojë shumë dhe ne do të vazhdojmë ta duam. Ajo kishte një…

View On WordPress

Text
Photo
Quote
Link
Chat
Audio
Video