ballkan

Rama per televizionin serb N1: "Serbia nje aleat potencial"

Rama per televizionin serb N1: “Serbia nje aleat potencial”


Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij të dytë në Serbi, ku mori pjesë në Samitin Kinë-Ballkan, ka dhënë një intervistë për televizionin serb N1 ku u është përgjigjur pyetjeve dhe tematikave më të rëndësisshme të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Në fjalën e tij kryeministri ka përsëritur se Serbia nuk është armiku i shqiptarëve dhe se e kaluara është lënë pas, por përkundrazi e ka cilësuar si…

View On WordPress

Fondacioni Turk TDV, fillon ne Janar ndertimin e xhamise se madhe

Fondacioni Turk TDV, fillon ne Janar ndertimin e xhamise se madhe


Fondacioni i Fetar i Turqisë (TDV), në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë në muajin janar do të fillojë punimet për ndërtimin e xhamisë më të madhe në Ballkan, raporton Anadolu Agency (AA).

Drejtori i Përgjithshëm i Fondacionit Fetar të Turqisë (TDV), Ismail Palakoglu në një deklaratë për gazetarin e AA tha se si fondacion në Turqi kanë ndërmarrë ndërtimin e 3 421 xhamive dhe në 25 shtete…

View On WordPress

Neser Rama ne Beograd, Serbia ngre njesine anti-dron

Neser Rama ne Beograd, Serbia ngre njesine anti-dron

Në vizitën e dytë brenda një muaji të kryeministrit Rama, Serbia ngre një njësi të posaçme “antidron” para samitit Kinë-Ballkan.

Në samitin e Beogradit mes vendeve të Europës Juglindore dhe Kinës, me datën 16 dhjetor përveç forcave normale të sigurisë, do të ketë edhe një njësi anti-dron, të krijuar së fundmi nga policia serbe. Duke marrë shkas nga ngjarjet e ndodhura në stadiumin e Beogradit në…

View On WordPress