Wskazówki i najczęściej zadawane pytania dla redaktorów tagów

Dobrze

 • Szukaj materiałów różnorodnych. Tumblr reprezentuje wiele punktów widzenia i środków wyrazu. Wybieraj posty będące odzwierciedleniem całej społeczności, a nie perspektywy kilku osób.
 • Kładź nacisk na materiały oryginalne. Wybieraj posty zawierające oryginalne treści i komentarze, raczej niż linki do nagłówków lub fotografie pozbawione dodatkowego kontekstu.
 • Wybieraj posty podające dane autora oryginalnych treści. Wybieraj posty zawierające linki do źródła materiałów. Upewnij się, czy post przypisuje zasługę faktycznemu autorowi/artyście, który poświęcił czas i wysiłek na stworzenie oryginalnej treści. Sprawdź, czy treść postu (fotografia, wideo, wydawca, autor) zawiera link do jej pierwotnej strony publikacji. Jeśli masz ochotę się z tym lepiej zapoznać, oferujemy całkiem sprytną funkcjonalność przypisywania materiałom autorstwa!
 • Wybieraj posty publikowane na kontach aktywnych i legalnych. Poświęć parę chwil, aby zapoznać się z autorem wybieranego przez Ciebie posta, aby stwierdzić, czy cieszy się on dobrą reputacją jako członek społeczności na Tumblrze. Staraj się unikać blogów nieaktywnych i kont, które propagują spam i stosują taktykę link-baiting.
Prosty i zrozumiały tytuł
Wcięcie dla tekstów cytowanych
Wysokiej jakości obraz
Dobrze napisany komentarz
Źródło fotografii

Źle

 • Nie publikuj treści nielegalnych, odrażających ani niestosownych w miejscach pracy (NSFW). Nie mamy nic przeciwko wyrażaniu przez Ciebie swojej osobowości, lecz prosimy o respektowanie gustów szerokiej społeczności. Regulaminy sklepów z aplikacjami nie pozwalają na żadne treści NSFW, łącznie z intymnymi częściami ciała i pornograficznymi ilustracjami. Jeżeli masz wątpliwości, lepiej nie ryzykuj!
 • Nie akceptuj pieniędzy ani prezentów w zamian za usługi redaktorskie. Łapówkarstwo jest złe. Zdobycie zaufania społeczności jest spektakularnym sukcesem.
 • Nie dokonuj wyborów motywowanych własnymi przesłankami. Strony tagów służą użytkownikom do eksploracji treści zawartych na Tumblrze. Nie traktuj swoich wyborów jako metody na wypromowanie własnego bloga lub materiałów swoich znajomych.
 • Nie wymagaj od użytkowników, żeby się wobec Ciebie promowali. Ciekawe wpisy należy wyszukiwać samodzielnie, przy pomocy tagów, za które odpowiadasz. Nie wymagaj od użytkowników, żeby zwracali na siebie uwagę poprzez tagi związane z Tobą (np. Twoja nazwa użytkownika, tytuł Twojego bloga itp.).
 • Nie publikuj własnych wskazówek. Na tej stronie zamieszczone są oficjalne wskazówki dla redaktorów i ich należy się trzymać.
Awatar domyślny
Tytuł nie do odczytania
Obraz zewnętrzny
Co to znaczy?

Porady

Korzystaj ze strumienia wszystkiego. Świat poza granicami Twojego Kokpitu może okazać się fantastyczny. Strumień wszystkiego na stronie tagu zawiera wszystkie posty nawiązujące do tagu, za który odpowiadasz. Jest to bogate źródło postów publikowanych przez blogerów, nieograniczone do grona osób, które obserwujesz.

Szukaj podobnych tagów. Jeśli wyczerpiesz możliwości strumienia wszystkiego, możesz szukać tagów związanych z Twoim tagiem redakcyjnym we wszystkich materiałach na Tumblrze. Na przykład, jeśli edytujesz tag #technologia, możesz wyszukać posty zawierające tag 'Google', 'aplikacje' lub inne ważne wiadomości z tej dziedziny w danym dniu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę promować posty?
 1. Zauważ, że od niedawna w Kokpicie przy postach widnieje gwiazdka (obok serca).
 2. Kliknij gwiazdkę, jeżeli uważasz, że post jest na tyle dobry, aby promować go na stronie tagów.
 
Ile postów mogę promować?
Dla każdego z Twoich redakcyjnych tagów możesz promować do 10 postów dziennie.
Jak długo zostaje się redaktorem?
Możesz pełnić tę funkcję przez maks. 60 dni. Jeżeli zachwycisz nas swoją pracą i przetrwasz 60 dni, całkiem możliwe, że po 60-dniowej przerwie zaprosimy Cię ponownie.
Jak są wybierani nowi redaktorzy?
Nowych redaktorów wybieramy na podstawie jakości wybranych przez nich materiałów. W celu zachęcenia całej społeczności, co parę tygodni wymieniamy redaktorów.
Mogę promować własne posty?
Nie. Zadaniem redaktora tagów jest promowanie wysokiej jakości treści innych użytkowników i eksponowanie postów, które reprezentują różne punkty widzenia na Tumblrze, nie tylko kilka wybranych. Każde wykroczenie prowadzi do zwolnienia Cię z funkcji redaktora.
Jak znaleźć wysokiej jakości posty?
 • Czytaj posty i reblogi użytkowników, których obserwujesz.
 • Szukaj na Tumblrze tagów podobnych do Twoich redakcyjnych tagów.
 • Korzystaj ze strumienia wszystkiego dla danego taga  (np. www.tumblr.com/tagged/design/everything dla #design)
Jakiego rodzaju posty należy promować?
Posty powinny...
 • reprezentować najlepsze treści, jakie Tumblr oferuje
 • być stosowne w miejscu pracy
 • zawierać źródło materiału
Czy to oznacza, że jestem pracownikiem Tumblra?
Nie. Będąc redaktorem nie jesteś zatrudniany przez firmę Tumblr, prosimy więc nie przedstawiać tego w ten sposób.