Wyszukiwanie i odkrywanie

Wyszukiwanie


Znajdź pole Szukaj w górnej części Kokpitu lub odwiedź stronę tumblr.com/search. Wpisz coś i naciśnij klawisz Enter. Odkryj kolorową mozaikę wyników. Tak oto odbyło się wyszukiwanie.

Czy można filtrować wyniki wyszukiwania?

A jakże.

 • Można wyświetlić wybrane typy postów, klikając opcję „Wszystkie posty” znajdującą po lewej stronie ponad znalezionymi postami.
 • Można wyświetlić najnowsze posty, klikając opcję „Najnowsze” znajdującą się po lewej stronie ponad znalezionymi postami.
 • Można ukryć lub pokazać treści dla dorosłych poprzez otwarcie lub zamknięcie ikony kłódki znajdującej się z prawej strony.
 • Korzystając z ikon położonych po lewej stronie kłódki, można też wybrać jeden z dwóch sposobów wyświetlania wyników: w formie galerii lub tradycyjnej listy.

Jak szukać wielu tagów na raz?

To proste, wystarczy je odpowiednio wpisać. Na przykład, wpisując:

 • poranna kawa - znajdziesz posty, których tag zawiera w dowolnym miejscu wyrazy „poranna” i „kawa” (np. #poranna gimnastyka lub #kawa z mlekiem, lub po prostu post zawierający słowo kawa).
 • #poranna kawa - znajdziesz posty z tagiem #poranna kawa.
 • #poranna #kawa - znajdziesz posty z dwoma tagami: #poranna ORAZ #kawa.

Jak wyłączyć pojawianie się mojego bloga w wyszukiwaniach?

Można zawsze usunąć bloga ze wszystkich wyników wyszukiwania (w tym i w naszej wyszukiwarce), wyłączając opcję „Zezwalaj wyszukiwarkom na indeksowanie bloga” w Ustawieniach bloga.

 

Korzystanie z tagów


Czym są tagi?

Korzystanie z tagów ułatwia czytelnikom znalezienie w blogu postów na wybrany temat. Na przykład, do wszystkich postów z widoczkami dodaj tag #widok, a do postów o kamerdynerze dodaj tag #kamerdyner.

Jak tagować posty?

Jest to bardzo łatwe. Tworząc posta wystarczy wpisać tagi w polu formularza znajdującym się na dole.

Porady:

 • Nie ma potrzeby ujmowania tagu w cudzysłów ani poprzedzania go znakiem (#).
 • Rozdziel tagi naciśnięciem klawisza Enter.
 • Wyszukiwanie analizuje tylko pierwsze 20 tagów. Każdy kolejny tag jest już tylko na pokaz.

Czy tagi będą wyświetlane w moim blogu?

Tak, jeśli Twój szablon posiada taką opcję. Na stronie tumblr.com/themes znajdziesz szablony, które wyświetlają tagi do każdego posta. Nawet jeśli szablon nie wyświetla tagów posta, tagi będą widoczne w Kokpicie i mogą być przeszukiwane na całym Tumblrze.

Jak działają tagi w blogach chronionych hasłem?

Możesz dodać tagi, aby zorganizować swoje posty, lecz nie będą one brane pod uwagę w wyszukiwaniach na Tumblrze.

Czym są strony tagów?

Strona taga pozwala wyświetlić w Kokpicie wszystkie posty oznaczone wybranym tagiem. To fajny sposób na pozostawanie na bieżąco na dane tematy na Tumblrze. Większość stron wyświetla wszystkie posty chronologicznie od najnowszego do najstarszego, lecz w przypadku najbardziej popularnych tagów posty są selekcjonowane przez wybranych użytkowników, co zapewnia różnorodność ich zawartości. Zobacz, jak to wygląda dla stron tagów #gif, #lol lub #fashion.

Jak przeglądać strony tagów?

Wystarczy kliknąć tag w Kokpicie lub dopisać go do adresu URL tumblr.com/tagged. Aby zobaczyć stronę taga #boba, należy wpisać adres tumblr.com/tagged/boba. Jeśli wolisz jednak hasło #bubble tea, to odwiedź stronę tumblr.com/tagged/bubble-tea.

Na czym polega śledzenie tagów?

Są to tagi, dla których chcesz śledzić wszelkie nowe posty. Powiedzmy, że interesują Cię rogaliki i chcesz zobaczyć na Tumblrze wszystkie posty o rogalikach. Zacznij więc śledzić tag #rogalik. Możesz zrobić to samo dla tagów #bułka, #kajzerka lub #bagietka. Funkcja ta działa również dla tagów nie związanych z pieczywem.

Jak zacząć śledzić tag?

 • Otwórz stronę tagu klikając na tag w dowolnym miejscu w Kokpicie lub przechodząc bezpośrednio do adresu tumblr.com/tagged/nazwataga.
 • Kliknij polecenie „Śledź tag” znajdujące się poniżej nazwy taga.

Jak uzyskać dostęp do śledzonych tagów?

Po prostu kliknij w polu wyszukiwania na górze w Kokpicie. Liczba nowych postów będzie wyświetlona poniżej nazwy taga, ale tylko jeśli śledzisz mniej niż 20 tagów.

Podpowiedź: Naciśnij w dowolnym miejscu w Kokpicie klawisz Tab, aby otworzyć listę śledzonych tagów.

Jak przestać śledzić tag?

 • Kliknij w polu wyszukiwania na górze w Kokpicie.
 • Kliknij dany tag.
 • Kliknij polecenie „Przestań śledzić tag” znajdujące się poniżej nazwy taga.

Po prostu dopisz do adresu URL bloga /tagged/tag. Na przykład:

Linki te wyświetlają 200 ostatnich postów oznaczonych wybranym tagiem w kolejności od najnowszego do najstarszego.

Aby wyświetlić posty w porządku chronologicznym (od najstarszych do najnowszych), dodaj wyrażenie /chrono na końcu adresu URL z tagiem (np. http://ekipa.tumblr.com/tagged/funkcje/chrono).

Jak utworzyć stronę, która przekierowuje do moich postów z konkretnym tagiem?

Dowiedz się, jak to zrobić tutaj.

 

Oflagowanie postów


Trafił mi się post, który narusza Wytyczne dla społeczności Tumblra. Co mogę zrobić?

Możesz powiadomić o tym nasz zespół, korzystając z opcji oflagowania posta. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, odpowiednio się nim zajmiemy.

Jeśli chcesz sobie przypomnieć, jakiego typu treści są lub nie są mile widziane na Tumblrze, to zapraszamy do lektury Wytycznych dla społeczności.

Jak oflagować posty znalezione w wynikach wyszukiwania?

Umieść kursor myszki nad postem. Widzisz małą flagę? Kliknij ją. Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do typu naruszenia, które chcesz nam zgłosić i gotowe! Post zostanie oflagowany. Nie będzie się już pojawiał w Twoich wyszukiwaniach ani w Kokpicie i zostanie przesłany do naszej oceny.

Jakiego typu treści naruszają Wytyczne dla społeczności?

Dobre pytanie. Większość możliwych naruszeń Wytycznych jest uwzględniona w formularzu oflagowania posta. Są to:

 • Spam
 • Nienawistne wypowiedzi
 • Treści szkodliwe wobec nieletnich
 • Propagowanie lub gloryfikowanie samookaleczenia
 • Treści makabryczne, przedstawiające okaleczenie lub nekrofilię
 • Mylne podanie źródła lub brak źródła
 • Podszywanie się lub wprowadzenie w błąd
 • Nękanie

Lista ta nie obejmuje wszystkich możliwych naruszeń znajdujących się w Wytycznych dla społeczności. Aby złożyć skargę za naruszenie praw autorskich, prosimy o skorzystanie z formularza Zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich (DMCA), a we wszelkich innych sytuacjach prosimy o zgłoszenie naruszenia.

Pomimo ukrycia treści dla dorosłych w wynikach wyszukiwania, nadal trafiają mi się posty o seksie. Czy można coś z tym zrobić?

Należy taki post oflagować i powiadomić nas, że powinien on być wychwycony przez nasz filtr. Usuniemy go z Twoich wyników wyszukiwania oraz ukryjemy dla wszystkich użytkowników, którzy korzystają z opcji ukrywania treści dla dorosłych.

Jak oflagować posta w Kokpicie lub na stronie bloga w internecie?

W chwili obecnej można oflagować posty tylko w wynikach wyszukiwania. W przypadku treści znalezionych w innych miejscach w serwisie można zawsze zgłosić naruszenie. A przy okazji, jesteśmy wdzięczni za pomoc przy flagowaniu tego typu treści. Dzięki temu, Tumblr pozostanie pozytywnym i bezpiecznym miejscem w sieci.

 

Rozwiązywanie problemów


Dlaczego moje posty nie pojawiają się na stronach tagów?

Pokrótce, musimy się upewnić, czy nie jesteś robotem lub spamerem. Jeśli blog został dopiero co założony, należy najpierw upewnić się, czy konto zostało zweryfikowane za pośrednictwem wiadomości e-mailowej, którą Ci wysłaliśmy przy rejestracji. Posty zaczną się pojawiać na stronach tagów po pewnym okresie korzystania z konta (i normalnej aktywności, np. gdy zaczniesz obserwować inne blogi, polubisz lub zreblogujesz inne posty).

Jeśli jesteś robotem lub spamerem, to zapraszamy na stronę, na której możesz usunąć konto.